• info@acilverikurtarma.com
  • veri-kurtarma-iletisim-telefon
  • veri-kurtarma-iletisim
  • disk-takip

cryptolocker kripto fidye virüsü

Cryptolocker kripto virüsü ile şifrelenmiş dosyaları kurtarıyoruz. Fidye virüsü bilgisayarınıza bulaştığında dosyalarınız şifrelenir açamazsınız. Şifrelenmiş virüslü dosyaları kurtarma hizmeti veriyoruz.

Cryptolocker-kripto

CryptoLocker virüsü bilgisayarınıza bulaştığı zaman saldırgan hacker tarafından text ile bir not gönderilir. Sizden 2000$ - 10000$ euro gibi yüklü miktarlar talep eder burada dikkat edilmesi gereken nokta siz ödemeyi yapsanız bile sizden ikinci, üçüncü bir ödeme daha talep eder ve sonrasında iletişimi keserek ortadan kaybolur. Genel olarak virüsler email yolu ile bulaşmaktadır. Büyük kurumların adı kullanılarak fatura ödemesi, uçak bileti gibi yanıltıcı ek dosyalar göndererek bilgisayarınıza bulaşmaktadır.

Cryptolocker-kripto

Kripto virüsü buluşan cihazlardan hacker tarafından kullanılan algoritmadaki kod açığı bulunarak veri kurtarma yapabilmekteyiz. Burada önemli nokta korsan tarafından dosyaların şifrelenmiş mi yoksa tamamen imha edilip şifrelenmiş olup olmamasıdır.

Her kripto virüsünün algoritması farklı olduğundan virüsün buluştığı cihaz tarafımızdan detaylı olarak incelenip decryption veri kurtarımı yapılıp yapılamayacağı tespit edilmesi gerekmektedir.


Veri kurtarma işlemi için Talep Formu'nu doldurup diskinizi ofisimize kendiniz getirebilir veya kargo ile adresimize gönderebilirsiniz.

Cryptolocker-kripto